Je krijgt deze pop-up te zien omdat dit de eerste keer is dat je onze site bezoekt. Krijg je deze melding altijd te zien dan heb je je cookies uitstaan en zullen die blijven verschijnen.
U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).
Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken. Bedankt!
Je ziet deze popup omdat dit de eerste keer is dat u de site betreed. Als u dit bericht blijft krijgen zet dan alstublieft uw cookies aan
Prayon lanceert Pbooster:
"Oplosbare meststof bevordert wortelgroei en ontwikkeling"
De Groep Prayon heeft een nieuw gecreëerde oplosbare meststof gelanceerd, die het inwortelen en het ontwikkelen van planten bevordert. Dit product wordt onder de naam Pbooster op de markt gebracht. Dankzij de geoptimaliseerde aanvoer van fosfaten geeft Pbooster een daadwerkelijke stimulans aan de plant.
"De Pbooster is een gedoseerd mengsel van polyfosfaten en orthofosfaten, waarmee men de klassieke meststoffen op basis van fosfaten zoals Mono kalium fosfaat volledig kan vervangen,” verklaart Kurt Verhelst, Business Development Manager voor de Tuinbouw Divisie van Prayon. "Tot nu toe volstonden orthofosfaten niet om alle fosfaten aan te voeren die planten in bepaalde omstandigheden nodig hebben. Dankzij de samenstelling van polyfosfaten en orthofosfaten heeft Pbooster dit probleem nu opgelost. Dit product belet dat het fosfaat reageert met andere elementen en dat het in de irrigatiekanalen neerslaat.”
De Pbooster is geschikt voor fruit, groenten en planten, die zowel bovengronds als in volle grond worden geteeld. Het voordeel van deze Pbooster is dat hij de continue beschikbaarheid van fosfaat garandeert. Op elk moment kan de plant het fosfaat en de nutriënten putten, die hij nodig heeft. "Orthofosfaten zijn pH-gevoeliger dan polyfosfaten,” aldus Kurt Verhelst. "Dankzij een betere tolerantie van hogere pH-waarden zorgen de polyfosfaten ervoor dat het fosfaat en de andere voedingsstoffen beter beschikbaar zijn. Het effect hiervan is dat de wortelactiviteit verhoogt en de plant zich dus beter ontwikkelt!”
Met de lancering van dit nieuwe product op de meststoffenmarkt breidt Prayon zijn Hortipray gamma uit dat moet beantwoorden aan de strengste vereisten van tuinbouwers en consumenten. Dit allereerste product dat onder de Pbooster merknaam in de handel komt, is voornamelijk bedoeld voor substraatteelt. Binnenkort zijn er andere formuleringen bestemd voor de vollegrondsteelt verkrijgbaar.