Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Klanttevredenheid centraal tijdens Breeding Proof Monsanto

Tholen - Tijdens het Breeding Proof-evenement van Monsanto stond het thema klanttevredenheid centraal. Op landgoed Duin- en Kruidberg in Santpoort werden maandag 10 december presentaties over dit thema gehouden en kregen genodigden, prominente handelaars en telers, de gelegenheid hierover te discussiƫren.



Wanneer zijn klanten tevreden?

Na een welkom door Stephanie Faugeras vertelde Nico van Vliet (Monsanto) over Merlice, het meeldauwresistente ras van De Ruiter. Perry Dekkers van Heineken sprak over hoe Heineken inspeelt op de behoefte van de retail en welke toegevoegde waarde retailers verwachten. Vervolgens vertelde Jos Burgers over klantcommunicatie en management en werd er door de genodigden verder gepraat en gebrainstormd over het onderwerp. De discussie werd voortgezet tijdens de daaropvolgende borrel en het diner, waar vanzelfsprekend ook intensief genetwerkt werd. Uitgebreider verslag van de presentaties volgt. 


Perry Dekkers, Nico van Vliet en Jos Burgers

Gerelateerde artikelen → Zie meer