Greenery-teler Dick van Noord bereidt zich voor op het Nieuwe Telen
D.T van Noord Tomaten B.V. bereidt zich voor op Het Nieuwe Telen. De Greenery-teler van troscocktailtomaten verbouwt zijn kas en houdt hierbij rekening met een energiezuinige teeltwijze met optimale productie, de twee belangrijkste elementen van Het Nieuwe Telen. Met de vernieuwde teeltaanpak stelt Dick van Noord het gewas centraal en vermijdt onnodig verbruik van fossiele brandstoffen. Dick van Noord: “De bouw van de nieuwe kas is gericht op Het Nieuwe Telen. Er zijn dubbele beweegbare schermen meegenomen in het ontwerp van de kas. Het principe van een gesloten teelt, wat onderdeel is van het Nieuwe Telen, zorgt ervoor dat het gebruik van gewasbeschermingsmiddelen wordt gereduceerd tot vrijwel nul.”
Naast de nieuwe kas zal Dick van Noord de tomatenteelt ook daadwerkelijk volgens Het Nieuwe Telen principe uitvoeren. De ramen gaan minder ver open dan in de standaard kas. Ook wordt er met geforceerde ventilatie droge lucht in het gewas gebracht. “Dankzij deze veranderingen hopen we een energiebesparing van 25% of meer te realiseren.”, aldus Dick van Noord.
De nieuwbouw is te volgen op Verse Oogst. Iedere twee weken plaatst Dick van Noord een update van het bouwproces. Zo kan iedereen zien wat er gebeurt. Kijk hiervoor op het profiel van D.T. van Noord Tomaten B.V. op Verse Oogst