Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
Rudi Coosemans:

"Witloof is duur, heel duur"

Tholen - De zomer van het witloof was niet wat telers en handelaren ervan verwacht hadden, maar de huidige situatie is ook verrassend. "Momenteel is het witloof duur, heel duur", vertelt Rudi Coosemans. "Zowel voor binnen- en export is men te spreken over de marktsituatie. Er is sprake van een goede vraag en hoge prijzen. Dit hadden de telers en handelaren even nodig na zo'n moeilijke zomer."



"Sinds enkele weken zijn de prijzen geleidelijk aan het stijgen. Ook vandaag is de prijs terug weer wat hoger. De Flandria witloof ligt rond de 2,40 en voor de verpakte wordt 2,50 tot 2,60 betaald. Het is normaal dat rond deze tijd van het jaar de prijzen hoger liggen, maar momenteel is het een stuk beter dan andere jaren. Qua export gaat er momenteel veel naar Amerika, Canada en Korea."

"Of de prijzen nog verder gaan stijgen? Dat is moeilijk te zeggen. Misschien hebben we nu de top al bereikt, maar het is zeker mogelijk. Toch moet het voor consumenten wel betaalbaar blijven, dus veel extremer zal het niet worden."

Voor meer informatie:
Rudi Coosemans
Coosemans import/export BVBA
Bogaertstraat 12
1910 - Kampenhout - Belgiƫ
+32 -(0)16 65 79 16
www.coosemans.com

Gerelateerde artikelen → Zie meer