Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Welke toelatingshouder denkt aan de komkommertelers?

Het middelenpakket in de bedekte teelt van komkommers is smal. Verdere krimp is zeer risicovol. Het is dan ook voor deze gewasgroep een aderlating dat Daconil op termijn gaat verdwijnen. De beheersing van bladvlekkenziekte als (Mycosphaerella) en valse meeldauw komt hierdoor verder in de knel. Voor toelatingshouders is het blijkbaar niet interessant om voor deze schimmelziekten in deze gewasgroep te investeren. Anders zou het pakket van fungiciden in de teelt van komkommer niet zo smal zijn en zou het wegvallen van Daconil niet zo pijnlijk zijn. Vandaar deze oproep: welke toelatingshouder helpt de komkommertelers uit de brand?

Gezocht wordt naar effectieve middelen tegen: bladvlekkenziekten en valse meeldauw die het gevaar van het wegvallen van Daconil in de komkommerteelt kan verzachten. Om indien noodzakelijk via de NLKUG procedure snel een oplossing te bieden voor deze knelpunten.

Bron: LTO Groeiservice
Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer