Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Sparkspread slecht maar stabiel

Slecht maar stabiel. Dat lijkt op dit moment de beste omschrijving voor de 'ontwikkeling' van de sparkspread. Endon verwacht voor de komende dagen een kleine stijging als gevolg van een stabiele kolenprijs en de kans op een iets sterkere euro. Reden voor al te veel optimisme is er zeker niet.

Hieronder de clean spark- en darkspread van afgelopen vrijdag:

Clean Spark Spread (CSS) 2013: -4,78 €/MWh (vorige week: -4,84 €/MWh)
Clean Dark Spread (CDS) 2013: 12,59 €/MWh (vorige week: 13,12 €/MWh)

Deze spreads geven het rendement aan van respectievelijk gas- en kolengestookte elektriciteitscentrales.





De bovenstaande grafiek heeft Endon sinds het begin van dit jaar uitgebreid met een overzicht van de sparkspread voor de kortere termijnproducten. Standaard zal deze nu weergegeven worden met het eerst volgende kalenderjaar (Cal-13) en met het eerst volgende kwartaal, nu dus Q4-12. In de onderstaande grafiek ziet u zowel de base load als de peak load sparkspread voor 2013 plus de base en de peak voor het eerst volgende kwartaal voor een wkk met een elektrisch rendement van 40%.

 
Voor een overzicht van diverse (verschillende perioden) sparkspread berekeningen verwijzen we door naar de website van Endon (www.endon.nl).
Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer