Themadag 'Water in de grondteelt' in Maasdijk zeer succesvol
Wim Voogt (WUR Glastuinbouw) heeft uitgelegd hoe met een lysimeter (al dan niet) in combinatie met sensoren en modellen, telers hun watermanagement kunnen optimaliseren. Hier liggen zeker mogelijkheden! Veel telers zijn zoekende voor wat betreft de optimale waterstrategie: moet er droger of natter worden geteeld. Door meer te meten en anders naar teeltaspecten te kijken, kan hier een verbeterslag worden gemaakt. De komende tijd wordt hier meer ervaring in opgedaan. Geïnteresseerden kunnen zich aanmelden voor een praktijknetwerk en/of een workshop (voor een verdiepingsslag over dit thema) bij Margreet Schoenmakers, [email protected].
Daarnaast vertelde Gerard van Lier (Revaho)over de optimalisatie van de watergift. Louis Nannes (Dacom) en Jaap Slaager (Eijkelkamp) hebben de werking van sensoren toegelicht en hebben verschillende sensoren laten zien.
Tijdens de rondleiding over het chrysantenbedrijf van Leo Middleburg werd uitgebreid stilgestaan bij het watermanagement. Het drainagewater wordt naar tevredenheid hergebruikt. Vanuit het project 'Precisie irrigatie' worden binnenkort metingen uitgevoerd naar de waterverdeling op het bedrijf.
Daarnaast stond Margreet Schoenmakers (LTO Groeiservice) stil bij de zorgplicht, welke waarschijnlijk met ingang van 1 januari 2013 van kracht wordt voor de grondteelt. Zeker wanneer het meststoffen verbruik hoog is, moet de teler aannemelijk kunnen maken dat de emissie toch zoveel mogelijk wordt beperkt. Hiervoor is het van belang dat telers meer inzicht krijgen in de water- en nutriëntenstromen op het bedrijf en het watermanagement verder optimaliseren.
Tot slot ging Fincent van Woerden (Hoogheemraadschap van Delfland) in op de hoeveelheid en kwaliteit van het oppervlaktewater, wat door verschillende oorzaken in de toekomt kan veranderen. Dit zou kunnen betekenen dat op de lange termijn het wenselijker wordt dat de sector kan beschikken over meer alternatieve watervoorzieningen. Ook hiervoor wordt in overleg met de sector gewerkt aan oplossingen.
Bent u ook geïnteresseerd in dit onderwerp? Komt u dan naar de themadag 'Water in de grondteelt' in Maasbree op woensdag 26 september!
Bron: LTO Groeiservice