Het complex, gevestigd aan de Laan van Adrichem in De Lier heeft een totale oppervlakte van 49.000 vierkante meter en bestaat uit een traliekas, bedrijfsruimte en technische installaties. Om zo lang mogelijk door te kunnen gaan met het telen van gerbera’s is de bouw in twee fases uitgevoerd. Er is doorgeteeld tot Valentijnsdag. Daarna zijn de oude kassen gesloopt om vervolgens eind juni weer te planten in de nieuwe kas.
Ontvochtigingsinstallatie
De ontvochtigingsinstallatie bestaat uit een speciale op maat gemaakte kast in de kopgevel die zorgt voor toevoer van buitenlucht. Opvallend is dat hier is gekozen om de lucht vanaf één kopgevel via een slang door plantbedden te blazen tot aan het betonpad in het midden. De lucht gaat vervolgens via pvc-buizen onder het pad door waar de lucht weer verder verdeeld wordt.Het systeem kent meerdere voordelen: minimale geluidshinder, bijzonder laag energieverbruik (30% minder dan bij het gebruik van andere systemen) en eenvoudig en goedkoop in gebruik. Goed regelbaar zonder al teveel ‘toeters en bellen’. Bovendien zijn de productkwaliteit en het teeltresultaat van de gerbera’s beter dankzij een goed beheersbaar kasklimaat.
Naast de ontvochtigingsinstallatie is in de traliekas een ultra laag spant van maar 20 centimeter hoog toegepast. De schermpakketten zitten hierdoor dichter op elkaar. Door deze toepassing bespaar je eveneens energie en beperk je lichtverlies.
Bron: Technokas / Holstein Flowers. www.technokas.nl