Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
Ketenpartners zoeken naar synergiën om duurzaam telen optimaal te ondersteunen

Sustainable Growing Plaza op de Horti Fair

Om duurzame glasteelt te ondersteunen, brengen vier ketenpartners uit de tuinbouwsector, DLV Plant, Grodan, Koppert Biological Systems en Nunhems, hun kennis samen op de Horti Fair, die plaatsvindt in Amsterdam van 30 oktober t/m 2 november 2012. Het platform: ‘Sustainable Growing Plaza’ in hal 8 is speciaal ontworpen om synergie tussen de vier partners te stimuleren. Daarnaast organiseren de partners een gezamenlijk seminar over duurzaam telen op de Horti Fair.

De internationale tuinbouwsector staat voor grote uitdagingen. Niet alleen op het gebied van winstgevendheid en continuïteit, maar ook met betrekking tot duurzame teeltmethoden en het verhogen van de opbrengsten om een snel groeiende wereldbevolking te kunnen voeden. Het is een gezamenlijke uitdaging voor de sector om ervoor te zorgen dat er meer wordt bereikt met minder middelen op een betere manier. Drie factoren hebben een grote invloed op de kwaliteit en opbrengst van de oogst: genetica, kasklimaat en wortelmilieu.

Duurzaam telen van kwalitatief hoogwaardige producten kan alleen tot het volle potentieel gerealiseerd worden als tuinbouw-toeleveranciers ervoor zorgen dat hun oplossingen voor deze factoren op elkaar zijn afgestemd en elkaar versterken. Dat vereist samenwerken in kennisontwikkeling en delen van kennis binnen de keten. Dat is dan ook de reden dat vier tuinbouw-toeleveranciers hun krachten gebundeld hebben om verschillende expertisegebieden naar het Sustainable Growing Plaza te brengen. Deze expertise omvat het complete teelt- en kasmanagement, variërend van genetica, plantenfysiologie, water-, nutriënten- en klimaatmanagement tot weerbaar telen en gewasbescherming.


Sustainable Growing Plaza

De leden van het Sustainable Growing Plaza, DLV Plant, Grodan, Koppert Biological Systems en Nunhems demonstreren hoe bundeling van kennis en ontwikkeling van oplossingen, telers in staat stelt hun teelt optimaal te sturen en met precisie te telen. Door deze duurzame teeltmethodes toe te passen, kan de teler zijn middelen en kosten managen en tegelijkertijd zijn opbrengst en kwaliteit verhogen. Op die manier verbetert de winstgevendheid en tegelijkertijd wordt er actief bijgedragen aan duurzame tuinbouw. Erik Titulaer, eigenaar van Hortibiz Magazine en coördinator van het Sustainable Growing Plaza legt uit: "Het Sustainable Growing Plaza wordt zo ontworpen dat synergie gestimuleerd wordt tijdens de Horti Fair. Daarnaast wordt er door de vier leveranciers een gezamenlijk seminar gehouden om inzicht te geven in de nieuwste ontwikkelingen, oplossingen en methoden op het gebied van duurzaam telen".

Plaza en seminar

Het Sustainable Growing Plaza bevindt zich in hal 8, stand 423. Het seminar over duurzaam telen vindt plaats op dinsdag 30 oktober om 17.00 uur of op donderdag 1 november om 17.00 uur. U kunt zich voor het seminar inschrijven door hier te klikken.
Volg het Sustainable Growing Plaza op Twitter via #SustainableGrowing

Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer