Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
verslag van etappe 7

Venijnig steile klimmetjes voor Team Sport & Fun

De nacht verliep voor een aantal van ons toch onrustig. De kou van gisteren heeft het zelfvertrouwen van sommigen geen goed gedaan. Ook moet vandaag de langste etappe van de Tour for Life worden gereden en wel door de Ardennen. Dit betekent intervallen. Omhoog en omlaag en dat ongeveer 10 uur lang. Hopelijk heeft de hersteldrank, die bij steeds meer teamgenoten uit bruine of goudgele rakkers bestaat, zijn heilzame werking gedaan.

Etappe 7 - Ardennenklassieker

De langste etappe, maar liefst 225 kilometers, is een echte Ardennen klassieker! Je voelt de finish in Valkenburg steeds dichterbij komen. Bijzonder is dat je in één dag door Frankrijk, Luxemburg en België rijdt. In de buurt van Bastenaken krijg je de kans (of zul je wel moeten) om een aantal beroemde hellingen van de wielerklassieker
Luik-Bastenaken-Luik te beklimmen. Je rust uit op camping Les Neufs Pres in het Belgische Grand Halleux.

Dag 7 Belevenissen Team Sport en Fun

We besluiten om vandaag van het landschap te gaan genieten en een rustig tempo aan te houden. Op deze manier is de kans het grootst dat we allemaal redelijk fit de eindstreep halen. De klimmetjes worden korter maar vaak ook venijnig stijl, wat toch een aanslag doet op de verzuurde bovenbenen. Staan doet pijn, zitten is vaak nog pijnlijker, vooral het eerste uur. Gelukkig heeft Nico de plaatselijke bakker geplunderd en alle voorradige taartjes voor ons gekocht.


Langzaam gaat het tempo toch omhoog. We hebben weer wind tegen, maar windkracht 4 is goed te doen. Het zonnetje breekt door en er wachten pannenkoeken op ons. John heeft een hele schaal gescoord bij de keuken gisterenavond.

In de middag op 165 km bij checkpoint 2 worden we onthaald door familie en vrienden die helemaal naar Bastenaken gereden zijn om ons aan te moedigen.
We krijgen vleugels en weten de laatste 50 km ondanks toch nog wat pittige klimmetjes met een gemiddelde van bijna 30 af te leggen. Dit door als gekken achter de ontketende Leo (wiens Lonneke op hem wachtte op de camping) aan te fietsen.

De reden voor het late verslag volgt nu:

We hadden zaterdagavond het finale feest op de camping. Ondanks de zware etappe gingen we lekker los. De laatste teamgenoten hebben het tot half 3 volgehouden onder het genot van de nodige hersteldrank.

Bron: Nieuwsbrief Team SPort & Fun
Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer