Je krijgt deze pop-up te zien omdat dit de eerste keer is dat je onze site bezoekt. Krijg je deze melding altijd te zien dan heb je je cookies uitstaan en zullen die blijven verschijnen.
U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).
Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken. Bedankt!
Je ziet deze popup omdat dit de eerste keer is dat u de site betreed. Als u dit bericht blijft krijgen zet dan alstublieft uw cookies aan
minder tomaten, meer komkommers
Canarische Eilanden: Export groenten gedaald
In het seizoen 2011-2012 (dat duurde van juli vorig jaar tot juni dit jaar) exporteerde de Canarische Eilanden 4.000 ton landbouwproducten minder dan het jaar ervoor volgens statistieken van het Istac.
Tijdens het seizoen van 2010-2011 werd 128.928 ton geëxporteerd; afgelopen seizoen was dit slechts 124.982 ton. De export daalde in alle provincies. Las Palmas exporteerde met 96.993 ton het meest; Santa Cruz de Tenerife verscheepte 27.989 ton.
103.675 ton tomaten werd geëxporteerd
De export van tomaten daalde, terwijl die van komkommers steeg. Tussen juli 2011 en juni 2012 werd 103.675 ton geëxporteerd, tegenover de 110.335 van vorig seizoen. Ook de export van kerstomaat, die alleen vanuit het oosten worden geëxporteerd, daalde van 182 ton vorig seizoen tot 162 ton in dit seizoen. Er werd 21.059 ton komkommer geëxporteerd tegenover 18.370 vorig seizoen.
Afgelopen juli werd 14.960 ton geëxporteerd vanuit de Canarische Eilanden tegenover de 17.113 in dezelfde periode in 2011. Er werd niet eens één ton overzees verscheept; in 2011 was dit 16 ton. Dit jaar ging al het fruit naar het Iberisch Schiereiland.