Je krijgt deze pop-up te zien omdat dit de eerste keer is dat je onze site bezoekt. Krijg je deze melding altijd te zien dan heb je je cookies uitstaan en zullen die blijven verschijnen.
U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).
Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken. Bedankt!
Bij het vergelijken van de cijfers met vorig jaar, moet men steeds rekening houden met het feit dat de EHEC-crisis vanaf eind mei 2011 voor duidelijke veranderingen in het consumentengedrag zorgde. Zo kochten Duitse huishoudens in juni 2012 zo'n 10% meer verse groenten dan in dezelfde maand het jaar daarvoor, maar lag de verkochte hoeveelheid wel onder het langjarige gemiddelde.
Op de fruitverkoop heeft de EHEC-crisis nauwelijks invloed gehad. Nadat de verkoop van vers fruit de afgelopen tien jaar continu afnam, zijn de verkochte hoeveelheden vers fruit in het eerste halfjaar van 2012 ook weer licht gestegen, namelijk met 1%. In totaal gaf een Duits huishouden in het eerste halfjaar gemiddeld 64,32 euro uit aan vers fruit, circa 1% minder dan in 2011.