Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
Gezamenlijk de weg vinden naar de markt

Greenery-telers verkennen Duits AGF-schap

Op vrijdag 6 juli jl. is een groep glasgroententelers van The Greenery op excursie geweest naar Duitsland. Zij hebben een aantal prominente Duitse supermarkten bezocht. "Doel van de excursie was om gezamenlijk de markt te verkennen en de brug naar de klant te slaan", vertelt Siggi Mueller, Senior Verkoper Duitsland bij The Greenery.



Voor deze excursie was een interessante route uitgestippeld langs supermarkten en biologische winkels en hebben telers gesprekken gevoerd met AGF-chefs. Tomatenteler Ruud Dukker van Kwekerij Dukker, peperteler Dolf Boekestijn van Westland Peppers en paprikateler Jan van de Harg van Fa. van der Harg van Winden blikken terug op de excursie. "Het was erg leerzaam om te zien hoe het Nederlandse product in het Duitse schap ligt," aldus Ruud Dukker. "Wat mij opviel, is dat er bijzonder veel Nederlandse tomaten in de supermarkten liggen." Jan van der Harg vertelt: "Ook de paprika is goed vertegenwoordigd; alle kleuren liggen in het AGF-schap." Dolf Boekestijn voegt hieraan toe: "De kwaliteit van de Nederlandse producten in het Duitse schap is erg goed. Opvallend is dat men bij de meeste winkelformules bereid is om geld uit te geven voor goede groente en fruit."

"Het is leerzaam om te zien welke keuzes de Duitse retailers maken voor producten en leveranciers. De vraag die we mee naar huis nemen, is: hoe kunnen we samen met The Greenery onze Nederlandse producten meer tot hun recht laten komen in het Duitse AGF-schap?", vertellen Ruud Dukker en Jan van der Harg. Dolf Boekestijn: "We moeten vooral blijven zorgen dat het Nederlandse product te allen tijde van uitmuntende kwaliteit is en op een natuurlijke manier is verpakt. Om het schap te beheren, moeten we intensief samenwerken met enkele serieuze ketenpartijen, zoals The Greenery."

Betrokkenheid teler

De productunit glasgroenten van The Greenery betrekt de teler waar mogelijk bij de markt. "Gezamenlijk vinden we de weg naar de markt en slaan we een brug van teler naar de klant," aldus Siggi Mueller. "Zo kunnen we het verkoopproces verbeteren, anticiperen op de wensen van de klant en inspringen op kansen in de markt."
Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer