Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
"Ted van Luijk: "nog nooit meegemaakt in mijn dertigjarig bestaan als teler"

"Aubergineseizoen dreigt op fiasco uit te lopen"

Tholen - Voor de Nederlandse auberginetelers dreigt het seizoen op een fiasco uit te lopen. De telers hebben zowat het hele seizoen al te maken met een beroerde prijsvorming. "Het gaat erg slecht. Ik heb dit in mijn dertigjarig bestaan als aubergineteler nog niet eerder meegemaakt", vertelt Ted van Luijk uit Wateringen. "De prijsvorming is ronduit slecht. Het loopt gewoon niet. Er is veel concurrentie op de markt vanuit andere landen met name uit Spanje. Dat maakt het lastig om onze handel tegen een gunstige prijs af te zetten."

Ted vertelt dat de prijs van de aubergines soms wel 10 tot 15 keer over de kop is gegaan voordat ze in het schap liggen. "Ik was afgelopen weken behoorlijk vaak in het zuiden van het land te vinden op de Floriade in Venlo. Daar stonden we als telers ons mooie product te vertegenwoordigen. Af en toe ben ik in die omstreken ook nog even de plaatselijke supermarkt ingedoken om te kijken hoe het product er in de schappen aldaar bij lag. Nou dan schrik je toch best wel. De handel ligt er mooi bij, maar het is pijnlijk om te zien tegen wat voor prijzen."

"We hebben momenteel behoorlijk wat last van de concurrentie uit de Spaanse teeltgebieden. Die aubergines zijn momenteel van een goede kwaliteit. Alleen zijn ze wat kwetsbaarder in de open teelten", aldus Ted.

De Nederlandse aubergines zijn volgens hem wel van een betere kwaliteit. "Die zien er toch nog altijd mooier uit. We lopen door het mindere weer dit jaar alweer 5 kilo achter in productie. Ook dat heb ik nog niet eerder mee gemaakt. Maar ondanks dat gaat het teelttechnisch gezien wel gewoon prima. We hebben nog altijd, buiten de voor de hand liggende biologische bestrijders, geen gewasbescherming hoeven te gebruiken. En de planten staan er mooi bij met prachtige aubergines eraan. Dat is dan wel een troost voor me."

Voor meer informatie:
Ted van Luijk en Zn.
(0174) 29 64 80
[email protected]
www.aubergines.nl

Gerelateerde artikelen → Zie meer