Tholen - De prijsvorming van de komkommers ligt op dit moment aardig onder druk. Peter Fes van Telersvereniging Best of Four vertelt dat de vraag achter blijft door het minder zonnige weer. "Het is te hopen dat we op korte termijn mooi weer gaan krijgen. Dan gaan de mensen toch eerder een frisse salade klaarmaken met een lekkere komkommer erin. Het is de hopen dat de vraag daarmee ook wat aan gaat trekken."Fes vertelt dat er op dit moment naar alle waarschijnlijkheid aardig wat komkommers in voorraad staan bij de meeste handelshuizen. "Helaas loopt de vraag en aanbod niet synchroon. Gelukkig is de productie op het moment niet al te hoog, maar helaas komt deze nog wel boven de vraag uit. Deze week vinden er in het zuiden van het land nog wat teeltwisselingen plaats. Naar verwachting worden daar volgende week ook weer de eerste producties geoogst."
"De meeste komkommers gaan nog altijd richting Duitsland. Er zijn ook wat partijen afkomstig uit Oostenrijk en Polen, die hun producten op deze markt afzetten. Die komkommers zijn kwalitatief iets minder dan de Hollandse, maar ze zitten ons wel een beetje in de weg", aldus Fes.
"De prijzen van de 35'ers is ongeveer 12-13 cent, die van de 40'ers schommelt tussen de 17-19 cent en de 50'ers brengen zo'n 20 cent op. Het is te hopen dat we wat betere prijzen kunnen gaan realiseren. Dan kan het toch nog een redelijk jaar worden voor de Nederlandse telers", besluit hij.