Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Californische tomatentelers optimistisch

Met de snel naderende oogst heerst er een gevoel van optimisme onder Californische tomatentelers. Ze zien een opbrengststijging van 7,5 ton per hectare tegemoet, evenals een licht verhoogde prijs per ton. Dit jaar hebben ze 104.000 hectare tot hun beschikking en de totale productie wordt geschat op 12,9 miljoen ton: een miljoen meer dan vorig jaar.


Hierbij komt nog het -voor Californië althans- goede nieuws dat de gewassen er in andere delen van de wereld niet zo goed uitzien. Dit zal voor goede exportmogelijkheden zorgen.

"De wereldwijde oogst is sinds vorig jaar ongeveer 2 miljoen ton gedaald. Dit zal de wereldvoorraden doen afnemen", zegt Mike Montna, voorzitter en CEO van de California Tomato Growers Association, "maar de wereldconsumptie blijft toenemen. Dus zo ook de exportmogelijkheden voor Californië."

Californische telers zullen dit jaar $69 per ton tomaten ontvangen; vorig jaar was dat $68. "Over het algemeen is er sprake van een lichte stijging ten opzichte van vorig jaar. Gezien de marktomstandigheden en de kostenstijgingen van telers, is het een redelijk en eerlijk compromis", zegt de heer Montna.

Source: www.centralvalleybusinesstimes.com
Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer