De hoofdaanvragers van het netwerk zijn twee peentelers uit Flevoland, die samen met het Foodatelier een marktconcept hebben ontwikkeld rond ‘verdwenen’ peenrassen. Zij treden naar buiten onder de naam Hollandteelt. De ervaringen die zij tot dusver hebben opgedaan, willen zij verder benutten en liefst uitrollen naar andere teelten.
Door samen te werken met andere telers en met de verschillende schakels in de keten van vollegrondsgroentegewassen, komen teeltervaring, inzichten uit markt- en consumentenonderzoek en productinnovatie bij elkaar. Dat moet inzicht geven in welke mogelijkheden er zijn voor verdere gezamenlijke initiatieven (zowel horizontaal als verticaal) en in marktkansen voor vollegrondsgewassen.
De subdoelen van dit praktijknetwerk zijn:
- het opdoen van kennis over de gehele bedrijfskolom van vollegrondsgewassen met als eerste peen,
- het ontwikkelen van culinair en technologisch aantrekkelijke, doordachte en bruikbare producten met als basis verdwenen peenrassen. En daarmee inzicht krijgen in de procedure van product/conceptontwikkeling,
- het verkrijgen van inzicht in potentiële afzetmarkten voor deze producten en collega-telers laten zien en ervaren waarom het belangrijk is om mee te ondernemen,
- aankoppelen van meerdere ondernemers uit de agrosector.
Door middel van een aantal workshops met verschillende ketenpartijen wordt onderling kennis en ervaring uitgewisseld. Onderwerpen, die tijdens deze workshops aan bod komen, zijn:
- teeltervaring,
- duurzaamheid,
- marktinformatie,
- innovatiemogelijkheden,
- kwaliteitsverbetering,
Voor meer informatie: www.praktijknetwerkenindelandbouw.nl