Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
kans op grotere neerwaartse beweging steeds groter

Lichte stabilisatie sparkspread

Door de lichte daling van de gasprijzen wist de sparkspread de afgelopen dagen weer iets te stabiliseren. In lijn met grondstofprijzen lieten ook de elektraprijzen lagere niveaus zien. Dit zowel voor de termijn als voor de spotprijzen (APX). De spotprijzen worden nog steeds ondersteund door de relatief lage temperaturen voor de tijd van het jaar.


Verwachting voor de komende dagen

Gezien het aanhoudende negatieve sentiment wordt de kans op een grotere neerwaartse beweging van de gasprijs steeds groter. Edon houdt dan ook rekening met op zijn minst gelijkblijvende sparkspreads, maar sluit een verbetering de komende dagen zeker niet uit.



De bovenstaande grafiek is sinds het begin van dit jaar uitgebreid met een overzicht van de sparkspread voor de kortere termijnproducten. Standaard zal deze nu weergegeven worden met het eerst volgende kalenderjaar (Cal-13) en met het eerst volgende kwartaal, nu dus Q3-12. In de onderstaande grafiek ziet u zowel de base load als de peak load sparkspread voor 2013 plus de base en de peak voor het eerst volgende kwartaal voor een wkk met een elektrisch rendement van 40%.

Bron: Endon



Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer