Beide technieken lijken het goed te doen op het gebied van verwijdering van zout en nutriënten, verwijdering van organische microverontreinigingen en gewasbeschermingsmiddelen. De RO-installatie en de MD-installatie worden in de praktijk getest bij het rozenbedrijf Olij breeding in De Kwakel. Deze technieken zijn echter niet alleen interessant voor de sierteelt, maar ook voor de groenteteelt!
Bijeenkomst
Binnen dit project worden de technieken helaas niet in de praktijk getest op een groentebedrijf. Toch willen we ook specifiek groentelers informeren en bijpraten over dit onderwerp. In maart was er een bijeenkomst over drainwaterzuivering in de sierteelt. Op donderdag 28 juni organiseert Groeiservice bij Olij breeding een bijeenkomst, die meer is gericht op de groenteteelt.Tijdens deze informatiebijeenkomst Drainwaterzuivering in de groenteteelt wordt u geïnformeerd over de verschillende technieken, die voor de glastuinbouw mogelijk zijn om het drainwater te zuiveren. Twee daarvan worden binnen dit project getest in de praktijk; hierover wordt u uitgebreid geïnformeerd. Daarnaast bent u in de gelegenheid de techniek in werking te zien.
Tevens krijgt u de laatste informatie over het onderzoek naar optimalisatie van de bemesting bij hergebruik van drainwater. Hoe kunnen we beter sturen op de diverse voedingselementen en hoe krijgen we een rustigere regeling? Aan het eind van de middag worden de technische mogelijkheden en de kosten voor waterkringloopsluiting in de groenteteelt voor u op een rij gezet. Deze middag is in eerste instantie bedoeld voor groentetelers op substraat, maar ook voor siertelers op substraat is deze middag zeker interessant.