2011 was zeer slecht groentejaar voor Reichenau
„Er was duidelijk sprake van een instortende omzet", verklaarde secretaris Johannes Bliestle tijdens de algemene vergadering van de groentecoöperatie uit Reichenau. 2011 was het slechtste jaar van het afgelopen decennium. De coöperatie kon de tuinders bijna twee miljoen euro (12,7 procent) minder voor de geleverde waren betalen dan in 2010. De enige troost: 2012 heeft tot nu toe weer betere opbrengsten voor sla en komkommers opgeleverd en kan eigenlijk alleen maar beter worden voor de tuinders.
„2011 begon al ongunstig: door het warme voorjaar was er veel sla op de markt, waardoor de groente ook weinig opbracht", aldus Bliestle. De EHEC-crisis eind mei/ begin juni beïnvloedde de balans daarna blijvend negatief. De schade, die alleen door de vernietiging van 'volkomen onbedenkelijke' komkommers en tomaten geleden werd, becijferde de coöperatie op circa 250.000 euro. De EU heeft slechts 70.000 euro van deze schade vergoed, aldus Bliestle.
„Nadat de waarschuwingen voor consumptie door de politiek en overheid werden opgeheven, kon de groente uit Reichenau dankzij haar positieve imago weliswaar snel weer goed verkocht worden. Maar de nawerkingen zijn bij de prijzen van bijna alle producten negatief merkbaar geweest", zegt Bliestle. „Men kan zeggen dat de EHEC-crisis de ergste crisis voor de tuinbouw is geweest sinds Tsjernobyl". Bestuursvoorzitter Matthias Keller verklaarde dat het des te belangrijker is dat er in de toekomst samengewerkt wordt met de politiek als het gaat om de informatiestroom. „Zoiets mag niet nog een keer gebeuren", aldus Keller.