Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Eerste radijsoogst van buitenteelt

Piet Zwinkels van Zwinbrothers BV oogst op maandag 14 mei de eerste radijs van de buitenteelt. Op een perceel zandgrond direct achter de duinen zijn verschillende rassen gezaaid. De kwaliteit van de geoogste knollen is erg mooi met goede stevige knollen.




De radijsteler uit Monster heeft in 's-Gravenzande een groot perceel zandgrond en zocht hier een bestemming voor. Nu is hij op 6.000 m2 gestart met de buitenteelt van radijs. "Het is een experiment. We zaaiden in week 13 verschillende rassen en gaan nu de verschillende rassen beoordelen", aldus Piet Zwinkels. Voor de beregening maakt hij gebruik van draaisproeiers, die op een slang zijn gemonteerd. De bedden zijn 1.80 meter breed. Voor het zaaien is de grond geploegd en gefreesd. De bemesting is voor het zaaien toegediend.

Piet: "We willen met dit project ook laten zien hoe een natuurlijke teelt de radijsteelt is. Het is goed voor het imago van het product dat we kunnen tonen hoe we met weinig middelen en energie-input radijs kunnen telen. Ook liggen er mogelijkheden om met deze radijs het concept Streekproduct meer inhoud te geven."

Bron: LTO Groeiservice
 
Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer