Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
Nieuw glas, andere vollectoren en voorziening voor opgevangen elektriciteit

Aanpassingen daglichtkas IDC Wageningen UR Bleiswijk

De DaglichtKas op het Innovatie en Demo Centrum (IDC) bij Wageningen UR Glastuinbouw in Bleiswijk wordt aangepast. Het glas wordt vervangen, er komt een nieuw ontwerp voor de collector en er wordt een voorziening aangebracht om de geproduceerde elektriciteit daadwerkelijk op het lichtnet te kunnen zetten.

De DaglichtKas is een innovatieve kas waarin een unieke installatie zorgt voor gedimd, bijna volledig diffuus licht. De lenzen in het kasdek bundelen het zonlicht in een brandlijn waar het met een beweegbare collector wordt omgezet in warmte en/of elektriciteit. In de zomer van 2011 is de opkweek van zeven potplantsoorten gemonitord en de energieprestatie gemeten. De resultaten waren hoopgevend en nu is de kas op drie punten aangepast.

De kas wordt op de volgende punten aangepast:

  • Een ander kasdek. Het oorspronkelijk GroGlass wordt vervangen door glas met een andere AR-coating. Dit nieuwe glas laat vrijwel evenveel PAR-licht door en beduidend meer NIR-licht waardoor de energie-oogst van de kas ruim 20% kan toenemen.
  • Er wordt een nieuwe collector geplaatst waarop middels een geïntegreerde modulaire constructie de PV-cellen zullen worden gemonteerd.
  •  Er wordt een omvormer geïnstalleerd waarmee de gelijkstroom uit de PV-cellen wordt omgezet naar daadwerkelijke stroom op het lichtnet.

Ook dit jaar worden er verschillende soorten potplanten in de kas geteeld. Onderzoekers zullen zowel de warmte- en elektriciteitsproductie als de teelt monitoren.

De DaglichtKas is een samenwerkingsproject van Technokas, Bode Project- en Ingenieursbureau en Wageningen UR Glastuinbouw. Het Ministerie van EL & I en het Productschap Tuinbouw financieren het onderzoek in het kader van het programma Kas als Energiebron.

Bron: Glastuinbouw.wur.nl
Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer