Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
minder oogst door lage temperaturen

Rabarberprijzen stabiel

Na een verdere prijsdaling aan het begin van week 15 zijn de gemiddelde groothandelsprijzen van rabarber halverwege week 15 weer gestabiliseerd. Met gemiddeld 1,65 euro per kilo ligt de groothandelsprijs nu 17% lager dan halverwege week 14, zo meldt het Duitse Agrarmarkt Informations-Gesellschaft (AMI).

Hoewel de oogsthoeveelheden vanwege de lage temperaturen niet zo snel stijgen, lijkt het aanbod bij de groothandels toch te groot te zijn. Dit hoewel er in de Duitse levensmiddelenhandel afgelopen week weer 11 rabarber-aanbiedingen waren. De aanbodprijs van rabarber lag in week 15 tussen de 1,99 en 2,49 euro per kilo. Bij de aanbiedingen werd nog het prijsniveau van week 14 aangehouden. De vraag wordt momenteel door het niet erg voorjaarsachtige weer geremd en de beschikbare hoeveelheden nemen niet snel genoeg af. Daardoor is er flexibiliteit gevraagd bij de prijsvorming. Toch liggen de prijzen nog altijd hoger dan het prijsniveau van vorig jaar.


Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer