Je krijgt deze pop-up te zien omdat dit de eerste keer is dat je onze site bezoekt. Krijg je deze melding altijd te zien dan heb je je cookies uitstaan en zullen die blijven verschijnen.
U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).
Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken. Bedankt!
Je ziet deze popup omdat dit de eerste keer is dat u de site betreed. Als u dit bericht blijft krijgen zet dan alstublieft uw cookies aan
Spaans project zoekt betere bewaring Raf-tomaten
Het project, dat in ontwikkeling is bij het centrum van La Mojonera, zoekt naar een manier waarbij de export op verre markten wordt vergemakkelijkt. Specialisten van de post-harvestafdeling werken aan het optimaliseren van de conservering van Raf-tomaten. Door de toepassing van nieuwe technieken moet de houdbaarheid van het product worden verlengd. Zonder enige kwaliteitsverlies kunnen de producten dan ook op verder weg gelegen markten worden verkocht. Het is een open onderzoek van IFAPA in La Mojonera, dat ook bij courgette- en tomaatprojecten wordt uitgevoerd. Deze onderzoeken vallen, volgens de onderzoekscommissie van het instituut, "in het project 'Transforma' onder de noemer 'Ontwikkeling van verschillende plantaardige technieken en producten".
Raf-tomaten in een handelscentrum in Almería.
Volgens Rafael Font, coördinator in het IFAPA-centrum La Monojera, gaat het in deze studies om onder andere de effecten van ethyleenproductie met betrekking tot verschillende teeltstadia, rijpheidsstadia en de verpakking in verschillende kunststoffen. "We bestuderen ook de gevoeligheid van de tomaten voor kou en chemische behandelingen en houden daarbij steeds de stevigheid van de tomaat in het oog."
Het innovatieve element in de tomaatverpakking zijn de kunststoffen met een lage doorlaatbaarheid, die worden behandeld als absorberende ethyleenproducten. Het gas, dat dit mogelijk maakt, kan ook voor post-oogststoringen zorgen, omdat de blootstelling eraan ongewenste effecten met zich mee kan brengen. Die effecten kunnen leiden tot kwaliteitsverlies en een vermindering van de houdbaarheid van plantaardige producten. Het is dus nodig accumulatie binnenin de verpakkingen te vermijden", legde de coördinator van de post-oogstafdeling uit.
De professionals zijn zich in hun onderzoek bewust van de hoge gevoeligheid van deze producten voor kou. Dus ze "optimaliseerden de verpakking door middel van micro-geperforeerd plastic, omdat ze zich realiseerden dat fruit dat bewaard wordt in een met kooldioxide verrijkte atmosfeer, een levensduur van enkele dagen langer hebben", concludeerde Font.