Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Convenant voor veilig en efficiënt repareren van tuinbouwkassen ondertekend

Tholen - Tijdens de Tuinbouw Relatiedagen in Gorinchem vond gisteren een ondertekening plaats van het 'Convenant veilig en efficiënt repareren van tuinbouwkassen'. In het convenant hebben partijen, die zijn betrokken bij de bouw van tuinbouwkassen, maatregelen afgesproken om de veiligheid van het personeel bij de reparatie van de kassen te verbeteren.


Ondertekenaars van het convenant

"In het convenant zijn de lijnen gelegd voor mens, tuinder en ondernemer met zorg voor het menselijk kapitaal", zo vatte Harm Maters van AVAG het nieuwe convenant samen. Aangesloten bij het convenant zijn naast de primaire tuinbouw de aannemers en onderaannemers in de kassenbouw, adviesbureaus, verzekeraars en financiers.


Presentatie Harm Maters

De Stichting CCG, waarbij veel partijen in het convenant zijn aangesloten, is aangewezen als bewaker van het convenant en constateert tien jaar na de ondertekening daarvan dat de maatregelen in het convenant effect hebben gehad. Zo zijn servicerails op nieuwe kassen gemeengoed geworden, hebben de meeste telers een voorraad gehard glas voor reparaties beschikbaar en is het bewustzijn van de noodzaak van veilig werken in het algemeen toegenomen. Het algehele veiligheidsniveau bij de reparatie van kassen is hierdoor toegenomen.

John Berghman blikte terug op de introductie van de Repair Shuttle in 2009, die in 2009 door Glass Handlich Technic (Van der Waay Machinebouw, TST en Batist) in Gorinchem werd geïntroduceerd en een jaar later werd bekroond met een internationale prijs voor de beste onderhoudsvoorziening. De Repair Shuttle is een reparatiewagen, geschikt om twee personen meteen aantal dekruiten naar de reparatieplaats te rijden en met behulpvan een kraantje met zuignappen het kapotte glas te verwijderen en denieuwe ruit in de sponningen te plaatsen.



"Inmiddels zijn er dertien complete systemen verkocht in binnen- en buitenland, die naar tevredenheid draaien. Daarnaast is de interesse in binnen- en buitenland groot en staan er nog tal van offertes uit", verklapte John.
Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer