Horticoop in Ethiopië
Afrikaanse Ethiopië plaats. De vestiging in Debre Zeyt heeft een eigen magazijn waardoor de leverbetrouwbaarheid voor de lokale klant sterk omhoog gaat. Ook beschikt de vestiging over een eigen laboratorium voor analyses van grond- en watermonsters.
De nieuwe vestiging biedt Horticoop volop kansen om de markt in Ethiopië goed te kunnen bedienen. De tuinbouwsector is daar in de afgelopen zeven jaar sterk toegenomen. Waar het bloemenareaal in 2004 nog geschat werd op slechts enkele tientallen hectare, dit bedraagt nu al 1.600 hectare. Ook binnen het fruit- en groenteareaal is een stijgende lijn te zien.
Tijdens de feestelijke opening was de opkomst groot. Circa 200 mensen waren aanwezig, waaronder Ethiopische kwekers en landbouwattaché Geert Westerbrink van de Nederlandse ambassade. De Ethiopische staatssecretaris van landbouw, de heer Wondirad, verrichtte samen met de ambassadeur de officiële opening, waarna nog enkele speeches volgden. De opening werd feestelijk afgesloten met een lokale band, Afrikaanse dans en heerlijke Ethiopische hapjes.
Bijzonder in de nieuwe vestiging is het gerealiseerde laboratorium waar water- en grondmonsters geanalyseerd kunnen worden in samenwerking met Altic. De monsters, die tuinders hiervoor eerst naar Nederland moesten sturen, kunnen nu in eigen land blijven. Hierdoor is het resultaat eerder bekend en doordat de monsters korter vervoerd worden, is de uitkomst ook betrouwbaarder.
Horticoop heeft een duidelijke toekomstvisie voor de vestiging. Zo hoopt Horticoop op korte termijn een centrale plaats in te nemen in de Ethiopische tuinbouwsector. Dit gaat gerealiseerd worden door het starten van een ontmoetingsplek waar kennisuitwisseling tussen kwekers, het opzetten van demokassen met proeven en het geven van workshops en trainingen een plaats gaan krijgen.
Bron: BLAD Horticoop