Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Bayer moet onderzoek risico gewasbeschermingsmiddelen openbaar maken

Het College van Beroep voor het bedrijfsleven heeft bepaald dat gewasbeschermingsfabrikant Bayer het dossier met proeven over gewasbeschermingsmiddelen op sla openbaar moet maken. De zaak werd 6 jaar geleden aangespannen door Natuur en Milieu en Milieudefensie.

Tot op heden mochten gewasbeschermingsmiddelenfabrikanten onderzoek naar risico’s geheimhouden door zich te beroepen op concurrentiebelangen. Omdat het echter om informatie gaat voor de burger over milieu en gezondheid vallen de gewasbeschermingsmiddelen volgens het Europese Hof onder de speciale openbaarheidsregels voor milieu-informatie.

De Nederlandse rechter heeft dit oordeel van het Europese Hof overgenomen.'

Bron: Deboomkwekerij.nl
Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer