Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Nieuw: natriumarme spoorelementen bij Horticoop

Steeds meer adviesorganisatie en overheidsinstanties maken de tuinder alert op het feit dat de emissie van meststoffen in 2027 nul dient te zijn. Ook de Internationale Nitraatrichtlijn oppervlaktewater en de AMVB Glastuinbouw zijn er om het Nitraatgehalte te reduceren. Regelgeving is zodanig dat 70% van de telers op dit moment voldoet aan de norm. Dit betekent tegelijkertijd dat 30% hier niet aan voldoet.

Ook de LTO besteedt hier aandacht aan. De WUR doet onderzoek naar “hoe kun je langer recirculeren” en DLV voorlichters onderschrijven het nut van natriumarme meststoffen.



Horticoop denkt graag mee met de kwekers. Daarom heeft Horticoop de “Gold line” ontwikkeld, een natriumarme meststoffenlijn. Door een bewuste keuze van meststoffen kan er op een eenvoudige manier minder natrium ingebracht worden. Ook al lijkt het dat er niet veel natrium in meststoffen zit, zal dit wel degelijk een verschil maken. Doordat er intensief geteeld wordt en er veel meststof per m2 wordt gebruikt, is de inbreng van natrium significant.

De “Gold Line” bestaat op dit moment uit spoorelementen maar zal uitgebreid worden met andere meststoffen. Hiermee kan Horticoop de tuinder ondersteunen in een bewuste en duurzame teelt. Op deze manier hoeft er minder vaak gespuid te worden, waardoor de tuinder op een eenvoudige wijze zijn emissie kan verlagen.

Natrium wordt niet of nauwelijks opgenomen door de plant. Hierdoor zal natrium ophopen in het drainwater en de mat. Natrium ophoping heeft effecten op productie, kwaliteit en nutriëntenopname. Om dit te voorkomen, dient men te spuien. Natrium kan met het gietwater meekomen of met de meststoffen. Bij het spuien verliest de kweker ook nuttige voedingselementen. Daarnaast zal er uiteindelijk ook betaald dienen te worden om te mogen spuien

Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer