Tholen - Eind 1995 ontstond de Belgische telersvereniging Tomabel. In het voorjaar van 1996 werden voor het eerst tomaten onder het Tomabel-label verkocht op de Reoveiling in Roeselare. "Dit was een groot succes. Het assortiment begon met de losse en trostomaten", vertelt Ann Beyne, commercieel verantwoordelijke voor Tomabel. "In de loop der jaren vielen steeds meer producten onder het label zoals aardbeien, tomaatspecialiteiten, babyleaf en multicolor sla." "Sinds 2011 zijn de witte champignons, bruine champignons en oesterzwammen aan het assortiment toegevoegd. De Tomabelvereniging telt nu 24 leden en de belangrijkste producten zijn tomaten en aardbeien."

"Tomabel is een exclusief kwaliteitsproduct", vervolgt Ann haar verhaal. "De producten voldoen aan een streng lastenboek, wat telers zelf hebben opgesteld. Hierdoor is de kwaliteit en presentatie van Tomabelproducten beter dan de standaard. Er is ook een eigen nacontrolesysteem voor de producten en er worden bewaarproeven uitgevoerd."

De belangrijkste afnemers van Tomabelproducten zijn Belgiƫ, Frankrijk en Duitsland. De producten worden vooral geleverd aan supermarkten en groentewinkels. Volgens Ann zijn de afnemers zeer te spreken over de kwaliteit en verpakking van de producten. Er zijn verschillende verpakkingen mogelijk voor de producten en er komen ook speciale stickers en kaartjes in."

"Voor 2012 is telersvereniging Tomabel van plan om de goede samenwerking met REO-Veiling verder voort te zetten en hoopt in de toekomst met andere veilingen te kunnen samenwerken. Ook willen we onze telersvereniging uitbreiden met kwaliteitsgerichte producenten", besluit Ann haar verhaal. Zo willen we in 2012 ook starten met onze specialties trospruimtomaten en deze in de markt zetten als echte smaaktomaten."

Voor meer informatie:
Ann Beyne
Tomabel vzw
Faliestraat 40b
8210 Zedelgem - Belgiƫ
[email protected]
www.tomabel.be