Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Fepex tegen wijziging vrijhandelsovereenkomst met Marokko

De Spaanse federatie van groente- en fruittelers Fepex maakt zich grote zorgen om een mogelijke ratificatie van de associatie-overeenkomst van de Europese Unie met Marokko door het Europese parlement.

Het momenteel geldende landbouwprotocol met het Noord-Afrikaanse land heeft reeds verwoestende gevolgen voor de Spaanse teeltgebieden en de arbeidsplaatsen daar. Tegelijkertijd komt het voortbestaan van de bedrijven in gevaar, zo waarschuwde de federatie. Alleen al in de tomatensector zijn er in Spanje in 2010 12.500 arbeidsplaatsen verloren gegaan. Er werd bevestigd dat er steeds weer illegale leveringen van Marokkaanse waren in Spanje geraakten. Ramón Luis Valcárel, vicepresident van het Comité van de Regio's, beloofde Spanje te steunen en wil op alle mogelijke manieren verdere concessies van de EU tegenover Marokko op het gebied van groenten- en fruithandel voorkomen.


Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer