Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
App icon
FreshPublishers
Openen in de app
OPENEN
initiatief Bayer CropScience, Syngenta Crop Protection en Dow AgroSciences

Tripsadvies voor preiseizoen 2011 van start

In de laatste week van april is het eerste trips advies van 2011 verzonden aan Nederlandse preitelers. Gedurende het seizoen 2011 zal twee maal per week, door middel van een e-mail of faxbericht actuele informatie over de ontwikkeling van trips aangeboden worden aan preitelers in Nederland. Op basis van de levenscyclus van trips, gemeten temperatuur, hoeveelheid neerslag en daglengte berekent het computermodel van Dacom uit Emmen de lokale ontwikkeling van trips. De levenscyclus van de larven wordt in grafiekvorm weergegeven.


Op basis van deze gegevens wordt advies uitgebracht over welke middelen het beste ingezet kunnen worden. Naast het trips advies is de fax voorzien van een 5-daagse weersverwachting en steeds actuele praktijkinformatie. Op de fax staat tevens een persoonlijke trips-code. Hiermee kan de teler op elk gewenst moment actuele trips informatie opvragen van zijn regio via de sites van de deelnemende partijen. Trips advies in prei is een initiatief van Bayer CropScience (www.bayercropscience.nl), Syngenta Crop Protection (www.syngentacropprotection.nl)en Dow AgroSciences (www.dowagro.com).
Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer