Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
Peter Aarts uit Asten:

"Kwaliteit Proloog RZ betaalt zich uit"

Peter Aarts teelde afgelopen voorjaar voor het eerst op grote schaal Proloog RZ, om ook in mei en juni nog topkwaliteit komkommers te kunnen oogsten. Dat plan pakte prima uit. "Vooral in een lange teelt kun je met Proloog veel winst pakken." In een februariteelt op goten, kwam Aarts dit voorjaar uit op 12 stamkomkommers.
“Ik kon met gemak zware 35’ers en 40’ers oogsten, omdat Proloog van zichzelf goed selectief is. En door goed te dunnen verliep ook de overgang naar de ranken prima. De rankvruchten waren niet te lang en bleven tot het einde van de teelt perfect van kwaliteit. Weliswaar had Proloog in deze planting niet de allerhoogste productie, maar in de laatste 30 tot 40 komkommers hadden we wél 15 procent minder klasse
II. Eigenlijk gaf hij per saldo dan ook de hoogste opbrengst. Bovendien kiezen we komend voorjaar voor een januariplanting, want dan is Proloog toch op zijn sterkst."

Arbeidsvriendelijk

Een ander belangrijk pluspunt dat Aarts zeker wil noemen, is dat Proloog sterk is tegen Mycosphaerella. "Dat hebben we dit jaar heel duidelijk kunnen merken. Verder is de meeldauwresistentie uiteraard een voordeel én de arbeidsvriendelijkheid. Dat zit deels in die meeldauwresistentie, maar vooral ook in de opbouw van het gewas. De enkelvruchtigheid bespaart werk, en ook het open gewas, waardoor het makkelijk oogsten is.” Dat gewas van Proloog was afgelopen seizoen overigens wel enigszins slierterig, maar daar is op te sturen: "Je kunt het best een vrij vlak temperatuurregime aanhouden, dan blijft Proloog het beste in balans."

Bron: Seeds & Services, Rijk Zwaan
Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer