Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
Verkoop Glaspark 4P dit najaar van start; gebied kan als één kavel worden verkocht

Nieuw glastuinbouwgebied van 24 ha in Brielle

De gemeente Brielle ontwikkelt een nieuw glastuinbouwconcentratiegebied voor de bouw van in totaal 24 hectare kassen. Het ligt bij Vierpolders en krijgt de naam Glaspark 4P. Het gebied kan als één kavel worden verkocht en daarmee is dit een unieke mogelijkheid voor grootschalige glastuinbouw op korte afstand van het Westland. Het gebied kan ook verdeeld worden in maximaal vier kavels en er wordt voorzien in bouwkavels voor bedrijfswoningen van 1000 m3 elk. De verkoop gaat dit najaar van start.



De verkoop ligt in handen van gespecialiseerde makelaar Santen & Gasille. Bij de ontwikkeling en verkoop wordt de gemeente bijgestaan door Agrimaco, een adviesorganisatie met specifieke kennis van de agrarische sector. Bij de ontwikkeling van Glaspark 4P heeft duurzame bedrijfsvoering veel aandacht gekregen. Er wordt zorg gedragen voor een terugleveraansluiting voor 0,8 MWe/ha, waarmee duurzame elektriciteit kan worden teruggeleverd op het net. Verder is er en een opsporingsvergunning voor aardwarmte aangevraagd.

Voor de gemeente Brielle is de verkoop van Glaspark 4P een logisch vervolg op eerdere ontwikkelingen. "De afgelopen jaren hebben wij ons intensief ingezet voor de uitvoering van ons glastuinbouwbeleid", aldus verantwoordelijk wethouder Aart Heijboer. "We hebben 27 ha fysiek glas gesaneerd en daarnaast ook 58 ha papieren glas, dat wil zeggen bedrijven met een glastuinbouwbestemming die nog niet is gebruikt om kassen te bouwen. Daardoor kunnen we vijftig ruime Ruimte voor Ruimte-kavels voor woningbouw ontwikkelen, onder de noemer Brielle Buiten. Glaspark 4P is het slotstuk."

Bron: Flowerweb
Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer