Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

LTO Glaskracht bezorgd over geluidsoverlastonderzoek

LTO Glaskracht Nederland is niet tevreden met een aanpassing in het Besluit Glastuinbouw. Tuinders kunnen worden verplicht om bij investeringen in bijvoorbeeld een WKK, eerst een akoestisch onderzoek uit te voeren. Gemeenten kunnen een akoestisch onderzoek eisen voordat ze een milieumelding accepteren. De voorwaarden waaronder een gemeente een akoestisch onderzoek kan eisen, zijn niet duidelijk omschreven vindt LTO Glaskracht.

Het moet 'aannemelijk' zijn dat er geluidsoverlast kan ontstaan staat in het aangepaste Besluit. Volgens LTO Glaskracht bestaat zo het gevaar dat gemeenten te snel een onderzoek eisen en daarmee tuinders op kosten jagen. Een ander risico is dat gemeenten onderling verschillende criteria gaan hanteren om te toetsen of een onderzoek nodig is. Het aangepaste Besluit Glastuinbouw treedt op 1 oktober in werking.

Bron: Nieuwe Oogst
Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer