Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
Afzet rode en gele paprika's via ZON fruit & vegetables

Bouw Kwekerij Westerschelde ligt op schema

Stap voor stap komt het moment dichterbij dat de kassen van Kwekerij Westerschelde in gebruik worden genomen. De bouw van de kassen is in volle gang, de afspraken over de afzet van de rode en gele paprika’s via veiling ZON fruit & vegetables in Venlo zijn gemaakt. En Piet Reedijk is zijn verhuizing naar Terneuzen al aan het regelen.

De kassen die Kwekerij Westerschelde neerzet in Terneuzen zijn volledig aangepast op het teeltsysteem. Zo is gekozen voor een afwijkende, bredere kapmaat van 12 meter. “We hebben gekozen voor kassen met minder ondersteunende palen. Want zo’n paal in het midden raak je altijd. Het is nu net als in een sporthal”, vertelt Piet Reedijk. "We hebben ook gekozen voor een vaste maatvoering met gestandaardiseerde paden, omdat dit aansluit bij ons idee van mechanisering. Het planten en oogsten van onze paprika’s is bij ons nog allemaal handwerk."

Afname via ZON

Kwekerij Westerschelde heeft besloten om de rode en gele paprika’s af te gaan zetten via ZON fruit & vegetables in Venlo. ZON is van een Coöperatieve Veilingvereniging de laatste jaren steeds verder uitgegroeid tot een internationale verkooporganisatie van groente en fruit. Belangrijke reden voor Reedijk om voor ZON te kiezen is dat ZON heeft meegedacht over de uitwerking van de plannen. "De filosofie van ZON richt zich op uitbreiding van duurzame productie. Daarvoor zijn zij op zoek naar tuinders die vanuit diezelfde visie willen produceren. Met onze manier van werken, waarbij we de afvalstoffen uit de industrie (warmte en CO2) nuttig inzetten, sluiten we hier op aan. Vooral kleinere winkelketens zien hier veel in. Daarbij komt dat ZON een grote marktpartij is en dat is op dit moment ook wel erg belangrijk", vertelt Reedijk.

Verhuizen

Volgens Reedijk is het belangrijk om ook bij het bedrijf te gaan wonen. "En waarom niet? Iedereen gaat naar Zeeland op vakantie en nu krijgen wij de kans om daar te gaan wonen. De belangrijkste reden is natuurlijk om dicht bij het bedrijf te zijn. Het is geweldig mooi om het bedrijf vanaf de eerste tekening te zien groeien. Natuurlijk is het ook wel een grote stap, want mijn broer blijft in de Hoeksche Waard wonen en daar blijft ook een groot deel van het bedrijf."

Bron: WarmCO
Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer