Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Kwekerij De Wieringermeer zit vol energie

Enkele jaren geleden lichtte Arco Vreugdenhil bij PricewaterhouseCoopers nog de boekhouding van multinationals door. Samen met John van Marrewijk, Daaf Steentjes en Patrick Grootscholten runt hij nu Kwekerij De Wieringermeer. Het viertal is teler èn energieproducent. Kwekerij De Wieringermeer is lid van FresQ. Verkoopdochter FresQ Rainbow Growers Group verzorgt de verkoop van hun product. Het bedrijf beschikt over een areaal van veertig hectare blokpaprika’s in Agriport A7. Een locatie waar teelt- en verwerkingsbedrijven, toeleveranciers en ondernemingen die synergie met de tuinbouw hebben, geclusterd zijn op een half uurtje rijden van Schiphol.



"We hebben gekozen voor deze locatie vanwege de vierkante kavels van meer dan twintig hectare, de ontsluiting, de grote lichtintensiteit en het getemperde klimaat als gevolg van het nabij gelegen IJsselmeer. Ook de energie- en waterinfrastructuur zijn vanaf de start aangelegd met het oog op toekomstige ontwikkelingen,” analyseert Arco Vreugdenhil.

Planet

"De taken die met energie te maken hebben verzorg ik samen met John. Hij is verantwoordelijk voor de handel en ik voor de strategie en prognoses. De restwarmte en CO2 gebruiken we voor de teelt en de energie verkopen we via de ECW (Energie Combinatie Wieringermeer) aan andere telers of energiebedrijven. We willen klimaatneutraal telen, dus uiteindelijk helemaal geen fossiele brandstoffen gebruiken. Dat is vastgelegd in een convenant. We willen in de toekomst gebruik gaan maken van aardwarmte en warmte van datacenters hergebruiken. Dat zijn gebouwen vol warmteproducerende computerapparatuur. Die warmte gaat normaal verloren. Op dit moment telen we op een kasareaal van tien hectare al klimaatneutrale rode paprika’s. Milieufederatie Noord-Holland heeft in 2008 het HIER-logo aan ons uitgereikt voor dit initiatief. De producten zullen met dat keurmerk op de markt komen."

People

"Wat personeel betreft hebben we de beslissing genomen om zoveel mogelijk mensen uit de omgeving van de Wieringermeer te werven. Ook werken we in leerwerktrajecten regelmatig met scholieren die qua niveau net buiten de boot kunnen vallen. We hebben er een klaslokaal voor ingericht op onze locatie en verschillende scholieren studeren dit jaar voor het eerst af. Daar zijn we best trots op en ook dat genereert, op een andere manier dan onze WarmteKracht- Koppeling (WKK), weer een heleboel energie", lacht Arco Vreugdenhil.

Bron: Jaarverslag Fresq

Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer