Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
Roel Visser, LTO Noord Glaskracht:

"Groningen heeft weinig tuinbouwvisie"

Provincie Groningen toont in de ogen van de Sectie Groningen Drenthe van LTO Noord Glaskracht weinig visie. Het beleid zoals dat onlangs opnieuw in het provinciaal omgevingsplan is verankerd gaat uit van het op slot zetten van bedrijven en het creëren van vestigingsgebieden. Deze benadering biedt geen perspectief voor Groninger glastuinders die nu min of meer solitair gevestigd zijn.

Provincie Groningen ziet ontwikkeling van glastuinbouw als een mogelijkheid om werkgelegenheid te creëren. Op zich zou deze insteek goed gecombineerd kunnen worden met de belangen van individuele tuinders. De visie die de provincie aan de dag legt, focust zich op grootschalige nieuwvestiging.

Korte polsstok

De sectie heeft tijdens een werkbezoek aan Zandeweer en Eemshaven vastgesteld dat het op slot zetten van solitaire glastuinbouwbedrijven niet leidt tot verplaatsing naar de Groninger vestigingslocaties. Deze bedrijven zullen bij gebrek aan perspectief en een te korte financiële polsstok voor verplaatsing, op termijn stoppen. De sectie kijkt in nauw overleg met de het provinciaal bestuur van LTO Noord Groningen of er oplossingen aangedragen kunnen worden.

Bron: Roel Visser, LTO Noord Glaskracht
Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer