Tholen - Gisteren vond in het Improvement Centre te Bleiswijk de Open Dag van de Demokas Tomaat van Syngenta Seeds plaats. De hele keten kreeg hiermee de gelegenheid om meer dan 70 tomatenrassen te bekijken en te proeven, waaronder het commerciƫle Syngenta-assortiment, maar ook onze nieuwste rassen in proef. 
In de Demokas worden de vleestomaten, tussentypes, trostomaten, cocktailtomaten en andere innovaties, afgezet tegen referentierassen. In de Demokas worden ook proeven uitgevoerd, waarbij de meest geschikte onderstam per ras wordt gezocht. "We zien nu al duidelijke resultaten", vertelt product manager Maarten van den Heuvel.
Klik hier om de fotoreportage te bekijken

Maarten van den Heuvel
Syngenta is van ouds sterk in vleestomaten en snoeptomaatjes", vertelt product manager Maarten van den Heuvel. Uiteraard werd er ook een plekje ingeruimd voor Syngenta's Kumato en de mini-Kumato, die inmiddels al in Belgiƫ, Nederland en het Verenigd Koninkrijk worden geteeld. "We zien tegenwoordig een duidelijke splitsing tussen productiegerichte rassen en smaakgerichte rassen. Er zal altijd een markt blijven voor tomaten met onderscheidend vermogen en in het smaaksegment zitten we met onze rassen in lijn met wat de markt van ons vraagt."

Klik hier om de fotoreportage te bekijken