Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

LTO Noord Glaskracht wil duurzame glasbestemming voor deel Reijerwaard

De gemeenteraad van Ridderkerk wil het gebied van de polder Nieuw Reijerwaard voor een groot deel als tuinbouwgebied ontwikkelen en hiervoor het huidige glastuinbouwgebied transformeren. Het is nog maar de vraag of dat te rijmen valt met het besluit van de gemeenteraad van Rotterdam om voor 90 miljoen euro grond te verwerven in deze polder. LTO Noord Glaskracht pleit voor een beperkte ontwikkeling van de tuinbouw aan de noordrand en een duurzame glasbestemming voor de rest van het gebied.

Rotterdam wil de grond kopen voor aan Rotterdam en de haven gerelateerde bedrijven. Meer dan 70 haectare grond wordt gekocht van een aantal glastuinbouwondernemers die hun grond gezamenlijk te koop aanbieden. Het College van B&W van Ridderkerk moet nu in overleg met gemeente Rotterdam over die grondaankopen.

De grondpositie die Rotterdam daarmee in het gebied verwerft is niet onaanzienlijk en de gemeente Ridderkerk heeft waarschijnlijk niet genoeg geld om het gebied helemaal aan te kopen voor ontwikkeling als tuinbouwterrein. Daarom is ook van het Rijk een bijdrage gevraagd. Het Rijk heeft haar bijdrage gekoppeld aan de realisatie van een bovenregionaal bedrijventerrein als alternatief voor de Hoeksche Waard. De komende weken wordt duidelijk of de andere financiers nog wel geld willen steken in het project als de gemeente vast blijft houden aan een ontwikkeling van de tuinbouw.

Huidige glastuinbouwbedrijven in het gebied willen snel duidelijkheid, want de discussie over de toekomst van de polder duurt al een aantal jaren. Wat LTO Noord Glaskracht betreft hoeft het gebied helemaal niet volledig getransformeerd te worden. Met een beperkte ontwikkeling van de tuinbouw aan de noordrand en een duurzame glasbestemming voor de rest van het gebied kan het ook. Daarvoor zijn dan geen miljoenenbijdragen van andere overheden nodig.

Op 29 juni stelt de gemeenteraad haar structuurvisie vast waarin ook wordt ingegaan op de toekomst van de polder Nieuw Reijerwaard. Op 17 juni wordt eerst een hoorzitting georganiseerd. LTO Noord Glaskracht herhaalt dan wederom haar aanbod.
Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer