Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Telers Groen Label Kassen alsnog gecompenseerd

Landbouwminister Verburg heeft toegezegd dat telers die in 2007 en 2008 hebben geïnvesteerd in Groen Label Kassen op compensatie kunnen rekenen voor het niet tot de restwaarde kunnen afschrijven van deze kassen. Hoe en in welke vorm, daarover geeft ze voor 1 juni uitsluitsel.

Op 31 maart nam een Tweede Kamermeerderheid een motie aan dat telers die in 2007 en 2008 hebben geïnvesteerd in Groen Label Kassen deze mogen afschrijven tot de restwaarde. Ze vindt dat telers hier recht op hebben, omdat de Europese Commissie instemt met deze gunstige afschrijvingregeling voor 2009. Door de late aanmelding van de regel (Vamil) in Brussel gold dit echter niet met terugwerkende kracht. Telers die in 2007 en 2008 investeerden in Groen Label Kassen gingen echter ook van deze gunstige afschrijvingsregel uit, mede op basis van documentatie vanuit het ministerie van Ruimtelijke Ordening.

Verburg heeft recentelijk nogmaals te horen gekregen dat als ze de regel toch met terugwerkende kracht uitvoert, dit als ongeoorloofde staatssteun wordt gezien. Maar Brussel geeft Nederland wel de vrijheid om geleden schade van ondernemers op een andere manier te compenseren. De mogelijkheden hiervoor gaat de bewindsvrouw nu bestuderen. Ze zei in het debat van vandaag over de kwestie dat dit per individueel geval zal worden beoordeeld.
Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer