Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Hoge prijzen sla wegens gebrek aan warmte

Tholen- In de eerste acht weken van 2009 waren sla soorten voor consumenten in Duitsland gemiddeld duurder dan in de voorgaande twee jaar. In maart zullen de aankopen weer goedkoper kunnen worden, mits het weer meewerkt.

Redenen voor de hoge prijzen van de sla waren de relatief lage temperaturen en het gebrek aan zonneschijn in de afgelopen weken in de belangrijkste productiegebieden van Spanje, Italiƫ en Frankrijk, onze belangrijkste leveranciers in de winter. Dit heeft er in geresulteerd dat het planten van sla wordt uitgesteld en de groei stagneert, en de omvang van de invoer voor de Duitse markt was niet overdreven groot.

Afhankelijk van de weersomstandigheden kan de situatie in maart snel veranderen. Stijgende temperaturen kunnen bij de salade gewassen voor een groeistoot zorgen en voor een groter aanbod.

Gerelateerde artikelen → Zie meer