Telersvereniging Prominent wil haar energiemanagement nog verder intensiveren
Naast deze energievriendelijke tomaten, wordt er ook veel zonnewarmte geoogst in de gesloten kas. Deze warmte wordt nu al gebruikt om de naastgelegen kassen te verwarmen. Er is echter nog warmte over. Daarom is Prominent in gesprek met Gemeente Westland om deze warmte te leveren aan de nieuwbouwwijk Hoogeland. De bouw van deze wijk omvat 1.200 woningen en zal in de periode van 2009 tot en met 2011 gerealiseerd worden.
Verder heeft Prominent werkgroepen draaien waarin per week kritisch gekeken wordt naar het verbruik van energie. Dit heeft er toe geresulteerd dat er in 2008 ruim 3% aan energie is bespaard binnen de hele vereniging (200 hectare kassen). Dit staat gelijk aan een besparing van 4.200.000 m3 aardgas, met dit volume kunnen 2.800 huishoudens een jaar lang hun woningen verwarmen.
In 2008 heeft Prominent laten zien energiebesparing wel heel serieus te nemen door een energiemanager aan te stellen. Deze persoon is fulltime bezig om de nieuwste ontwikkelingen op het vlak van energie besparing binnen Prominent toe te passen.
Tot slot heeft Prominent afgelopen seizoen de eerste stappen gezet richting de oprichting van een windmolenpark. Deze windmolens moeten gezamenlijk de hoeveelheid stroom compenseren die de leden van Prominent nodig hebben om tomaten te telen. Prominent is trots op de behaalde resultaten en wil dit in 2009 nog verder gaan intensiveren, zo zal er een thema bijeenkomst worden gehouden met de Prominent telers waarin het thema: 'Energiezuinig telen' centraal zal staan.
Zo dragen wij als Prominent een steentje aan het Maatschappelijk Verantwoord Ondernemen, ook dit is innovatie!