Tholen - Het Bretonse Saveol breidt gaat zijn productie uitbreiden naar Zuid-Frankrijk. Na de overname van Val Nantais gaat het zich nu ook vestigen in de omgeving van Marseille en Perpignan, dichtbij de grote consumptiezone. In Bretagne heeft Savéol circa 200 ha kassen en produceert zij 65.000 ton tomaten; in Val Nantais 3.000 ton. Om aan de vraag van zowel Franse als buitenlandse cliënten te kunnen voldoen, heeft Savéol moeten zoeken naar uitbreidingsmogelijkheid elders in Frankrijk, aangezien het in Bretagne moeilijk is om uit te breiden vanwege de problemen die er zijn met het verkrijgen van geschikte percelen.
De Bretonse onderneming stelde zich twee eisen: door de uitbreiding moest de productie het hele jaar door voortgezet kunnen worden en men zou dichterbij de Mediterrane zone komen, waar tijdens de zomerperiode de tomatenconsumptie groot is.
In oktober 2008 heeft Savéol een partnerschap getekend met twee onafhankelijke producenten in Perpignan die 5.000 ton tomaten produceren. De tomaten worden hier geteeld van oktober tot eind juli, terwijl in Bretagne de kalender loopt van maart tot november.
Bovendien hebben de afgelopen dagen zeven producenten uit Lançon-de-Provence, gelegen in Bouches-du-Rhône, zich gevoegd bij Savéol. Deze producenten kennen een tomatenproductie van 4.000 ton.