Betrokkenen aardwarmte convenant.
Lansingerland in 2025 een CO2 neutrale gemeente
Binnen de gehele maatschappij worden acties ondernomen om over te gaan naar een meer duurzame vorm van energielevering. Voorbeelden hiervan zijn:- Europese doestelling ten aanzien van CO2 is 20% hernieuwbare energie in 2020.
- LTO Glaskracht heeft een verduurzamingplan op gesteld in het kader van het coalitieakkoordproject Schoner en Zuiniger. Hiermee laat de sector zien dat zij slagvaardig en doelgericht aan de slag is met dit thema. De sector wil een onafhankelijke energievoorziening realiseren.
- Duurzaamheid is óók voor de gemeente Lansingerland een belangrijk uitgangspunt. In het college programma staat dat de gemeente in 2025 een CO2 neutrale gemeente wil zijn.
overhandiging bord aardwarmtekring, Rik van den Bosch (links) en Ewald van Vliet (rechts)
Convenant aardwarmte
Één van de meest milieuvriendelijke vormen van duurzame energie is geothermie (aardwarmte). Geothermie maakt gebruik van warmte in de aarde (aardwarmte). Deze warmte ontstaat in de kern van de aarde. De warmte kan gebruikt worden voor verwarming van woningen, utiliteitsgebouwen of kassen. Het convenant heeft als doel om de voorradige hoeveelheid warmte in de bodem zo optimaal mogelijk te benutten. Zo kan een aanzienlijk deel van de energievraag duurzaam opgewekt worden en kunnen zoveel mogelijk partijen gebruik maken van deze energiebron.Lansingerland en LTO Glaskracht Oostland ondertekenen het convenant, van links naar rechts: Ewald van Vliet, burgemeester Lansingerland, Dick van Vliet, wethouder Lansingerland, Cees van Boxel, LTO Glaskracht Oostland.