Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Zaadsector verheugd over Europees compromis gewasbescherming

Het Europees Parlement heeft ingestemd met de voorgestelde nieuwe Verordening voor het op de markt brengen van gewasbeschermingsmiddelen en de Richtlijn voor duurzaam gebruik. Plantum NL is verheugd over dit compromis omdat dit voor de internationaal opererende Nederlandse sector plantaardig uitgangsmateriaal een belangrijke stap richting een verder geharmoniseerde Europese markt betekent. Specifiek voor zaadbehandeling en glastuinbouwtoepassingen zullen de Europese lidstaten in principe verplicht zijn om elkaars toelatingen over te nemen. Daarnaast voorziet de Verordening in vrij verkeer en gebruik van behandeld zaad binnen Europa.

"Bij zaadbehandeling worden gewassen met een kleine hoeveelheid gewasbeschermingsmiddel op een veilige, effectieve en duurzame manier beschermd tegen ziekten en plagen. Zaadbehandeling draagt zo bij aan een lager gebruik van gewasbeschermingsmiddelen, met minder belasting van het milieu. Tot nu toe kon zaadbehandeling door belemmerende gewasbeschermingsregelgeving nog onvoldoende benut worden. Plantum NL heeft daarom steeds gepleit voor geharmoniseerde Europese regelgeving voor gewasbescherming. Deze Verordening is voor de hele land- en tuinbouw, en in het bijzonder voor de internationaal opererende zaadindustrie, een belangrijke verbetering", aldus Gea Bouwman, beleidsmedewerker gewasbescherming van Plantum NL.

Een punt van zorg voor Plantum NL was het verlies aan middelen door de strenge beoordelingscriteria die werden voorgesteld. In het nu bereikte compromis blijft dit verlies beperkt, en zijn er overgangstermijnen en mogelijkheden voor tijdelijk behoud van landbouwkundig onmisbare stoffen. Verder is Plantum NL verheugd dat de nieuwe Europese Verordening een aantal stimulansen bevat voor kleine toepassingen. "Nederland wordt natuurlijk al gekenmerkt door veel kleine teelten, maar de veredeling, zaadteelt, plantenvermeerdering en –opkweek kennen helemaal veel kleine toepassingen. Voor de gewasbeschermingsindustrie is het vaak niet lonend hier toelatingen voor aan te vragen. We hebben er daarom steeds op aangedrongen dat de Verordening bevordert dat ook voor deze toepassingen een effectief pakket aan gewasbeschermingsmiddelen beschikbaar blijft." De Raad van Landbouwministers moet het compromis nu nog formeel aannemen. 
Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer