Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
LEI publiceert paper prijsvorming Glastuinbouw

Hoe hebben prijzen en marges zich in de afgelopen jaren ontwikkeld?

Het LEI Van de Wageningen UR heeft een paper gepubliceerd, die de ontwikkelingen beschrijft van de prijsvorming van Nederlandse glasgroente in de periode 1990-2008. Depaper gaat in op ontwikkelingen in marktstructuur, ketensamenwerking,prijsmechanismen en prijzen en marges. De paper concludeert dat erenige imperfecties in de prijsvorming zijn die in het nadeel van teleren consument uit kunnen werken.



De belangrijkste conclusies zijn:
  • De groothandel heeft zijn winstpositie sinds 2000 weten te versterken.
  • Nederlandse supermarkten lijken stijgingen van de inkoopprijs sneller door te berekenen dan dalingen.
  • Het verschil tussen de producentenprijzen in Nederland en de consumentenprijzen in Duitsland is bij sommige supermarktformules, met name Aldi, toegenomen.
  • Verder valt het gat tussen telers- en consumentenprijzen in Nederland niet geheel te verklaren.
Klik hier voor de uitgave
Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer