Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Toename witte roest in spruitkool

Dit groeiseizoen zien we in meerdere regio's aantasting van witte roest. De laatste jaren is de druk van witte roest in spruitkool steeds verder afgenomen. Alleen in bepaalde regio’s kwam men deze aantasting nog tegen. Echter, in dit groeiseizoen zien we in meerdere regio’s aantasting van witte roest. Deze schimmelziekte komt op dit moment meer voor door de groeiomstandigheden van de gewassen en de natte omstandigheden waaronder de schimmel goed gedijt. Door de groeiomstandigheden is de waslaag van de kool erg dun en kan de schimmel makkelijk toeslaan. Hierin is wel duidelijk verschil in rasgevoeligheid.

Met de toelating van Folio Gold zijn de mogelijkheden om witte roest te bestrijden behoorlijk uitgebreid. Naast dit curatieve middel zijn er preventieve middelen zoals Daconil en de strobulurine’s zoals Signum, Amistar en Flint. Controleer uw gewas goed op de aanwezigheid van witte roest. Vindt u nog geen aantasting, maak dan gebruik van de preventieve middelen. Vindt u wel aantasting, voer dan een bespuiting uit met Folio Gold in een dosering van 2 ltr/ha. Herhaal dit met een interval van twee weken. Met deze bespuiting bestrijdt u direct valse meeldauw en vermindert u tevens de aantasting van roetdauw als gevolg van witte vlieg.

Bron: Agrifirm
Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer