Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Delphy, Agrimaco en DLVGE lanceren initiatief collectieve waterzuivering

Delphy, Agrimaco en DLV glas & energie hebben hun krachten gebundeld en een totaalaanpak ontwikkeld om tuinbouwcollectieven te helpen met hun collectieve waterzuivering. Onder de naam Project BRINKERS werken de 3 bedrijven een gezamenlijke oplossing uit voor de zuiveringsplicht van lozingswater, zoals die vanaf 1 januari 2018 zal gelden voor glastuinbouwbedrijven in heel Nederland. Om als collectief, met de bijbehorende voordelen, te worden geaccepteerd, moet er reeds voor het eind van 2016 een business case zijn uitgewerkt. Deze wordt dan door de bevoegde autoriteiten beoordeeld. Eind 2015 hebben meer dan 175 collectieven voor waterzuivering zich bij LTO Glaskracht gemeld.



Alle benodigde kennis is voorhanden:
  • Delphy voor teelttechniek en bedrijfsvoering – voor optimalisatie van de huidige omstandigheden om de noodzaak voor zuivering zo klein mogelijk te maken;
  • DLV glas & energie – voor de technische uitrusting van individuele bedrijven en technische inpassing van collectieve oplossingen;
  • Agrimaco – voor organisatorische en juridische vraagstukken waar men bij samenwerking in collectieven mee te maken heeft.
QuickScan
Stap 1 is het invullen van een QuickScan. Deelnemers van het collectief voeren daarin een aantal gegevens in. Het adviesrapport dat daaruit volgt, wordt gepresenteerd aan de deelnemers van het collectief en gaat in op de volgende zaken:
  • aantal deelnemers en totaal bedrijfsoppervlak
  • mate van beschikbaarheid lozingsgegevens (2015)
  • totaal lozingsvolume op basis van beschikbare gegevens
  • een schatting van de zuiveringskosten (indien mogelijk)
  • benodigde maatregelen voor de business case
  • inschatting van haalbaarheid van het collectief
  • te nemen vervolgstappen
Individuele bedrijfsrapportage
Omdat een collectief niet voor iedereen de beste optie is, of meer op het eigen bedrijf in te zoomen, kunnen deelnemers ook individuele bedrijfsrapportage aanvragen die ingaat op:
  • knelpunten en verbeterpunten per bedrijf
  • inzicht in waterstromen van het bedrijf
  • check op opslagcapaciteit hemel- en drainwater
  • mogelijkheden om lozingen te verminderen
  • waar mogelijk een schatting van zuiveringskosten
  • te nemen vervolgstappen per bedrijf.
Geïnteresseerde bedrijven en collectieven kunnen zich aanmelden via deze link: Aanmelden QuickScan Zuivering Collectief. Na acceptatie van de aanmelding krijgen de deelnemers van het collectief direct of via hun penvoerder, een koppeling naar het intakeformulier toegestuurd.

Tijdens de Tuinbouw Relatiedagen in Gorinchem in 2016 geldt een speciaal tarief.

Voor meer informatie:
Delphy
Jaap Bij de Vaate
06-26518675

Agrimaco
Teun Biemond
06-21573733

DLV glas & energie
Arjan van Antwerpen
06-26518700


Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer