Plan voor Sustainable Urban Delta in Beijing
Chinese steden kampen met grote uitdagingen op het gebied van leefbaarheid. President Xi Jinping heeft aangegeven dat verbetering van die situatie hoge prioriteit moet krijgen. Er is dan ook veel interesse in de wijze waarop Nederland omgaat met ruimtelijke ordening, watermanagement, energie, logistiek en voedselproductie. Om die reden heeft de Chinese president afgelopen maart tijdens het bezoek aan China van premier Rutte aangegeven samen te willen werken met Nederland om te leren van deze kennis en ervaring.
Het gepresenteerde plan integreert Nederlandse kennis en innovatie op het gebied van duurzame ontwikkeling in de Chinese hoofdstad. Een gebalanceerde en groene stedelijke ontwikkeling is dan ook het doel voor Green Dragon Lake. Hiermee dient deze 122 vierkante kilometer als een demonstratiezone voor andere Chinese steden waar vergelijkbare ambities noodzaak zijn.
China Development Oriënt (CDO) streeft ernaar om woon-werkgebieden duurzaam te ontwikkelen. Het is daarbij een belangrijke doelstelling om die gebieden attractief te maken door onder andere integratie van wonen, werken, voedselproductie, natuur en recreatie. In opdracht van CDO, en met tussenkomst van het Holland Center en de CHIC Group uit Shanghai, heeft een Nederlandse groep bedrijven en instellingen de strategie gemaakt voor Green Dragon Lake. Het project is tot stand gekomen door samenwerking van de Nederlandse Topsectoren, stedenbouwkundig bureau KuiperCompagnons, Imagro (Strategie & Creatie voor agri, food en buitengebied) en Priva, specialist in integrale oplossingen voor de Sustainable Urban Delta.
Bekijk hier een animatie over Green Dragon Lake