Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

"Met Kardia blijft het gewas goed in balans"

Twee jaar geleden stapte 'Duijvestijn Tomaten' met het ras Elanto voor 100% over op de Kardia onderstam. Belangrijkste argument hiervoor: het gewas is beter in balans te houden en er blijven voldoende reserves over voor een eindspurt na de zomer.

Telen voor de bovenkant van de markt. Dat is het streven van het bedrijf Duijvestijn Tomaten in Pijnacker. Op de 14,5 ha telen ze pruimtomaat, roze cocktailtomaat en losse ronde tomaat. Voor de losse ronde tomaten hebben ze gekozen voor de rassen Arvento en Elanto. ,Naast duurzaamheid richten wij ons ook op kwaliteit', vertelt teeltmanager Ad van Adrichem. Smaak, presentatie en houdbaarheid zijn daarbij de belangrijke uitgangspunten. Ongeveer de helft van de tomaten exporteert het bedrijf naar Engeland. Daar vragen ze rassen die net even wat meer smaak hebben. Elanto past goed in dat segment. ,Het ras beschikt over zeer goede eigenschappen. Het combineert namelijk een zeer hoge vruchtkwaliteit met een zeer goede smaak. Geef je het ras de juiste aandacht en verzorging. dan is dit met recht een tomatenras van topkwaliteit", aldus Van Adrichem.



Testen op eigen bedrijf
Het effect van een combinatie van onderstam en bovenstam is volgens Van Adrichem vooraf lastig te schatten. De Elanto staat al negen jaar op het bedrijf. Het ras reageert sterk op de mate van lichtinstraling, is niet eenvoudig te telen en vraagt daardoor extra aandacht. ,Het ras is sterk generatief waarbij de bladvulling terug kan lopen. Wij telen het liefst op kracht en willen de plant ruimte geven om na de zomer een flinke eindspurt in productie te maken. Door de groeikracht van de Kardia onderstam houden we de plant goed in balans."



Alles op Kardia
Drie jaar geleden zijn op het bedrijf van Duijvestijn Tomaten de eerste proeven met Kardia onder Elanto aangelegd. Dat pakte zo goed uit dat sinds twee jaar het volledige areaal Elanto op de onderstam is gezet. "Kardia geeft een prima groeikrachtige balans en komt de afgelopen jaren met de productie gemiddeld het hoogste uit", zegt Van Adrichem. ,Het hele seizoen ziet het gewas er krachtig uit, mooi in balans. Je kunt op Kardia een goed gewas telen." Naast de Elanto heeft Van Adrichem de Kardia ook op andere rassen getest. "Ook daar doet de onderstam het goed. Het is dus een betrouwbare onderstam die onder vrijwel elk ras goed mee kan komen."

Bron: Syngenta

Voor meer informatie:
Crop Advisor Tomatoes North Europe
Peter Geerts
Mobiel: +32 475 315999
E-mail: [email protected]

Field Experts Tomaat Nederland
Frank van Antwerpen
Mobiel: + 31 651 235 515
E-mail: [email protected]
Twitter: @Syngenta_Tomaat

Peter Colbers
Mobiel: +31 612 709 364
E-mail: [email protected]


Publicatiedatum: